Dzika sztafeta

Co robią dziki kiedy prezes obija się na obozie – pocą sierść charytatywnie 😉

Małe podsumowanie i kilka danych statystycznych po 3 PKO Biegu Charytatywnym autorstwa TOMI’ego!

Bieg odbył się w sobotę 16.09.2017 r. w Katowicach na stadionie lekkoatletycznym AWF. Rozpoczął się punktualnie o godzinie 11:00 tak jak w pozostałych 11 lokalizacjach w Polsce. Nie było łatwo dostać się tam ze swoją sztafetą gdyż zapisy zakończyły się już po kilku minutach.
Jako RUNHOGS Tychy zajęliśmy zaszczytne 2 miejsce na osiem startujących męskich sztafet i 4 miejsce OPEN ( 70 startujących drużyn ) dając się wyprzedzić jedynie przyjezdnym Krakowskim Smogom i uciekając przed brązowym medalem zaledwie o 310 metrów. Można rzec że nie było lepszej śląskiej męskiej sztafety od naszej !

O poziomie startujących biegaczy w Katowicach może świadczyć fakt że jako miasto zajęliśmy w Polsce 3 miejsce na 12 uczestniczących lokalizacji.
Drużyna w składzie Tomek „TOMI” Boroń ( kapitan ), Sebastian „BASTEK” Kaczor, Piotrek „BRYCHU” Bryś, Łukasz „COBRA” Garyga i Rafał „MATRIX” Piekarski wykręciła 17 720 metrów przyczyniając się tym samym bardzo wyraźnie do przelanych 50 000 PLN przez bank PKO dla potrzebujących dzieci z ubogich śląskich rodzin.

Pierwsza czwórka zdołała pokonać po 9 okrążeń stadionu każdy a Rafał 8 z hakiem gdyż to właśnie na jego biegu wyścig się zakończył. Warto dodać że ten „hak” czyli ostatni odcinek biegu Rafał pokonał w tempie 21 km/h i to nie rowerem a na własnych nogach 🙂 !!!
A jak już mowa o prędkości to drużyna RUNHOGS Tychy przemieszczała się po bieżni ze średnią prędkością 17,72 km/h ( Tomi 17,6, Bastek 17,3, Piotrek 19,5, Łukasz 16,4, Rafał 18,0 )


Średnia ilość okrążeń na katowickiej bieżni wszystkich 70 sztafet to 36,54. Nasze 44,12 jest tu więc dla nas wręcz kosmicznym osiągnięciem.
Średnie tempa osiągnięte przez poszczególnych zawodników to:
Tomi 3,25 min/km ( a na treningach 4:04 – czyli magia adrenaliny na zawodach działa )
Bastek 3,28 min/km
Brychu 3,05 min/km
Cobra 3,40 min/km
Matrix 3,20 min/km
A to oznacza że gdyby takie tempo organizm był w stanie wytrzymać na dystansie maratońskim to Brychu ukończyłby maraton w 2 godziny i 10 minut !!! ( Matrix 2,20; Tomi 2,24; Bastek 2,26; Cobra 2,35 ).
Brychu – to oznacza że na Budapeszt masz jeszcze 35 minut zapasu w nogach i płucach  by ustrzelić wynik poniżej 2:45 !!!
Najszybsze okrążenie zaliczył Rafał – przebiegł pierwsze 400 metrów w czasie 1:08 minuty ( tempo 2,50 min/km ) – na szczęście nie spaliło go to na następne okrążenia.

Cała drużyna dała z siebie wszystko przy dzielnym wsparciu dziewczyn na trybunie honorowej – dziękujemy Luiza „LULU”, Ania „MAŁA”, Asia „HOPSASA” i Julianna za wsparcie. Dzięki też każdemu wspierającemu nas na „dzikim forum”.

Julianna przy okazji rozgromiła swoją kategorię wiekową jeśli chodzi o dziewczyny – pokonała i to znacząco 35 swoich rywalek i wylądowała na 1 miejscu klasyfikacji. Że nie wspomnę o ponad 30 chłopakach których także zostawiła za sobą na bieżni !

Za rok to dopiero im pokażemy !!!

BRAWO WY!!!!

Categories: sztafeta

tn pas cher nike tn pas cher golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi air jordan pas cher air jordan pas cher jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher hogan outlet online hogan outlet hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet